AERA və AYİB-nin nümayəndələri arasında növbəti görüş keçirilib
Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyi (AERA) və Avropa Yenidənqurma və İnkişaf Bankının (AYİB) nümayəndələri arasında növbəti görüş keçirilib.
Görüşdə AERA-nın İdarə Heyətinin sədri Samir Axundov, AYİB-nin strategiya və siyasət üzrə direktoru Artur Radzivil, eləcə də hər iki qurumun digər nümayəndələri iştirak ediblər.
Görüş zamanı Azərbaycanda bərpa olunan enerji sahəsində həyata keçirilən layihələr, işğaldan azad olunmuş ərazilərin yaşıl enerji potensialı, həmçinin enerji tarifləri və investisiya fəaliyyətinin genişləndirilməsinə dəstək olan investisiya təşviqi sənədi haqqında məlumat verilib.

The representatives of AERA and EBRD held a meeting
The next meeting was held between representatives of the Azerbaijan Energy Regulatory Agency (AERA) and the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD).
The meeting was attended by Chairman of the Board of AERA Samir Akhundov, Director of Strategy and Policy of the EBRD Artur Radziwill, as well as other representatives of both organizations.
During the meeting, information was provided on the projects implemented in the field of renewable energy in Azerbaijan, the green energy potential of the liberated territories and energy tariffs, as well as investment promotion document supporting the expansion of investment activities.