Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyi və Avropa Yenidənqurma və İnkişaf Bankının nümayəndələri arasında növbəti görüş keçirilib
• Publikasiya tarixi2023-02-02 19:18:00
Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyi (AERA) və Avropa Yenidənqurma və İnkişaf Bankının (EBRD) nümayəndələri arasında növbəti görüş keçirilib.
Görüşdə AERA-nın İdarə Heyətinin sədri Samir Axundov, EBRD-nin risk üzrə baş mütəxəssisi Əkrəm Hilmi, eləcə də hər iki qurumun digər nümayəndələri iştirak ediblər.
Görüş zamanı Samir Axundov EBRD-nin həyata keçirdiyi “Azərbaycan Respublikasında yeni yaradılmış Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyinin fəaliyyətinə dəstək” layihəsi istiqamətində icra edilmiş tədbirlərlə bağlı görüş iştirakçılarını məlumatlandırıb. O, həmçinin enerji sahəsində icra olunan layihələrin əhəmiyyətini qeyd edərək Azərbaycanın enerji sektorunda əlverişli investisiya mühitinin mövcudluğu barədə geniş məlumat verib.

Meeting was held between representatives of the Azerbaijan Energy Regulatory Agency and the European Bank for Reconstruction and Development
• Publication date2023-02-02 19:18:00
A meeting was held between representatives of the Azerbaijan Energy Regulatory Agency (AERA) and the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD).
Chairman of the Board of AERA, Samir Akhundov, the senior risk officer of EBRD, Akram Hilmy, as well as other representatives of both organizations attended the meeting.
During the meeting, Samir Akhundov informed the meeting participants about the measures implemented within the project "Support for the functioning of the new established Energy Regulatory Agency in the Republic of Azerbaijan" of the EBRD.
Moreover, he noted the importance of the projects carried out in the energy sector and gave extensive information on the existence of a favorable investment environment in the energy sector of Azerbaijan.