Bu gün Azərbaycan Respublikasının Energetika nazirinin müavini Elnur Soltanov, Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Samir Axundov və Energetika nazirinin müşaviri Cavid Abdullayev EMTA-nın baş ofisində İtaliyanın Ansaldo Energia şirkətinin Baş icraçı direktoru Cuzeppe Marino, İtaliyanın Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Avqusto Massarinin daxil olduğu nümayəndə heyəti ilə görüşüblər.
Görüş zamanı Ansaldo Energia şirkətinin ölkəmizlə, xüsusilə də Azərbaycan Respublikasının işğaldan azad edilmiş ərazilərində elektroenergetika sahəsində əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə olunub.
Qeyd edək ki, enerji istehsalı sahəsində İtaliyanın və dünyanın aparıcı şirkətlərindən biri olan Ansaldo Energia, elektrik stansiyalarının inşası, elektroenergetika avadanlığının (qaz və buxar turbinləri, generatorlar və mikro turbinlər) istehsalı ilə yanaşı bu sahədə xidmətlər də təklif edir.

AERA held a meeting with the delegation of the Italian Ansaldo Energia company
Today, Deputy Minister of Energy of the Republic of Azerbaijan Elnur Soltanov, Chairman of the Board of the Energy Regulatory Agency Samir Akhundov and Advisor to the Minister of Energy Javid Abdullayev met with CEO of Ansaldo Energia Giuseppe Marino and Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Italy to Azerbaijan Augusto Massari.
During the meeting, the prospects of cooperation between Ansaldo Energia and our country, especially in the liberated territories of the Republic of Azerbaijan in the field of electricity were discussed.
Ansaldo Energia, one of the leading companies in Italy and the world in the field of energy production, offers services in this area, along with the construction of power plants and production of electrical equipment (gas and steam turbines, generators and microturbines).