EMTA-nın İdarə Heyətinin sədri Böyük Britaniya səfirliyinin enerji məsələləri üzrə regional rəhbəri ilə görüşüb
• Publikasiya tarixi2020-11-17 19:18:00
Noyabrın 17-də Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Samir Axundov  və qurumun digər nümayəndələri Böyük Britaniya və Şimali İrlandiya Birləşmiş Krallığının ölkəmizdəki səfirliyinin beynəlxalq ticarət departamentinin Azərbaycan üzrə direktoru və enerji məsələləri üzrə regional rəhbəri Joel Derbyshire ilə görüşüb.
Görüşdə İdarə Heyətinin sədri Samir Axundov Agentliyin fəaliyyəti barədə ətraflı məlumat verib, bir sıra beynəlxalq qurumlarla uğurlu əməkdaşlıq əlaqələrindən danışıb, enerji bazarında islahatların həyata keçirilməsində beynəlxalq təcrübənin öyrənilməsinin əhəmiyyətini qeyd edib.
Eyni zamanda, görüş zamanı Azərbaycanın enerji bazarında islahatların aparılması sahəsində əməkdaşlıq imkanlarına dair fikir mübadiləsi aparılıb.

The Chairman of the Board of Azerbaijan Energy Regulatory Agency met with the Regional Head of Energy of the British Embassy
• Publication date2020-11-17 19:18:00
On November 17, Samir Akhundov, Chairman of the Board of the Energy Regulatory Agency, and other representatives met with Joel Derbyshire, Director of the International Trade Department of the Embassy of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland in Azerbaijan.
During the meeting, Chairman of the Board Samir Akhundov gave detailed information about the Agency's activities, spoke about the successful cooperation with a number of international organizations, and noted the importance of studying international experience in implementing reforms in the energy market.
At the same time, both sides exchanged views on cooperation opportunities in the field of energy market reform in Azerbaijan.