• Publikasiya tarixi2025-01-17 15:33:00
Tədbirdə açılış nitqi ilə çıxış edən EMTA-nın İdarə Heyətinin sədr müavini Rövşən İsmayılov 20 yanvar tarixinin xalqımızın qəhrəmanlıq səhifəsi olduğunu, bu faciənin Azərbaycan xalqının mübarizə əzmini qıra bilmədiyini, əksinə, möhkəmləndirdiyini bildirib.
R. İsmayılov 20 Yanvar faciəsinə dövlət səviyyəsində tam siyasi-hüquqi qiymət verilməsi məsələsinin Ümummilli lider Heydər Əliyevin xalqın təkidli tələbi ilə Azərbaycanda yenidən hakimiyyətə qayıdışından sonra həllini tapdığını deyib.
Ulu öndərin siyasi kursunu layiqincə davam etdirən Müzəffər Ali Baş Komandan, Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə artıq ölkəmizin suverenliyi və ərazi bütövlüyünun bərpa olunduğunu diqqətə çatdıran R. İsmayılov şəhidlərin xatirəsinin hər zaman dərin ehtiramla yad edildiyini vurğulayıb.

• Publication date2025-01-17 15:33:00
Rovshan Ismayilov, Deputy Chairman of the AERA Board, in an opening speech at the event said that January 20 represents a heroic chapter in the history of the Azerbaijani people. He emphasized that this tragedy could not break the will of the Azerbaijani people, it instead strengthened their resolve to fight for their independence.
R. Ismayilov noted that the issue of giving a full political and legal assessment of the January 20 tragedy at the state level was resolved after the return of National Leader Heydar Aliyev to power at the insistent demand of the people of Azerbaijan.
R. Ismayilov, noting that the sovereignty and territorial integrity of Azerbaijan have been restored under the leadership of the Victorious Supreme Commander-in-Chief, President Ilham Aliyev, who continues the political course of the Great Leader, emphasized that the memory of the martyrs is always commemorated with deep respect.