Müqaviləni EMTA-nın İdarə Heyətinin sədri Samir Axundov və “Unibank“ ASC-nin İdarə Heyəti sədrinin vəzifəsini müvəqqəti icra edən Heybət Qədirov imzalayıblar.
Samir Axundov bildirib ki, banklarla əməkdaşlıq nəticəsində Fondun vəsaiti hesabına enerji effektivliyi üzrə tədbirlərin həyata keçirilməsinin təşviqi məqsədilə güzəştli kreditlərin verilməsi nəzərdə tutulub. O, qeyd edib ki, Fondun vəsaiti hesabına veriləcək güzəştli kreditlər enerji səmərəliliyi layihələrini həyata keçirənlər üçün əlverişli və faydalı dəstək rolunu oynayacaq.
Heybət Qədirov bütün sahələrdə effektivliyin vacib olduğunu, eləcə də energetika sahəsində enerji səmərəliliyinin aktuallığını diqqətə çatdırıb. O, “Unibank”ın bu istiqamətdə həyata keçirdiyi layihələrə diqqət çəkərək, qarşılıqlı əlaqələrin davamlı inkişafı şəraitində əməkdaşlığa hazır olduqlarını bildirib.
Qeyd edək ki, Enerji effektivliyi fondu Prezident İlham Əliyevin 1 mart 2024-cü il tarixli Fərmanı ilə yaradılıb. Fondun vəsaitlərinin idarə olunmasını Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyi həyata keçirir.

• Publication date2026-04-06 18:31:00
The agreement was signed by Samir Akhundov, Chairman of the Board of AERA, and Heybat Gadirov, Acting Chairman of the Management Board of Unibank OJSC.
Samir Akhundov stated that cooperation with banks is intended to facilitate the provision of preferential loans through the Fund to promote energy efficiency measures. He noted that these preferential loans will provide accessible and beneficial support for those implementing energy efficiency projects.
Heybat Gadirov emphasized the importance of efficiency in all sectors, highlighting the relevance of energy efficiency. He drew attention to the projects implemented by Unibank in this direction and expressed readiness for cooperation in the context of continuous development of mutual relations.