Müqaviləni EMTA-nın İdarə Heyətinin sədr müavini Rövşən İsmayılov və “Bank Respublika” ASC-nin İdarə Heyətinin sədrinin müavini Elnur Həsənov imzalayıblar.
İmzalanma mərasimində Rövşən İsmayılov Fondun fəaliyyət istiqamətindən danışıb və bildirib ki, banklarla əməkdaşlıq vasitəsilə Fondun vəsaiti hesabına enerji effektivliyi üzrə tədbirlərin həyata keçirilməsinin təşviqi məqsədilə güzəştli kreditlər veriləcək. O, Bank Respublika ilə əməkdaşlıqda həyata keçiriləcək enerji səmərəliliyi layihələrinin uğurlu olacağına ümidvar olduğunu qeyd edib.
Elnur Həsənov qarşılıqlı əməkdaşlıqda Fondun yaratdığı imkanlar hesabına enerji effektivliyi üzrə tədbirlərin həyata keçirilməsində maraqlı olduqlarını bildirib. Əməkdaşlıq müqaviləsi çərçivəsində bu istiqamətdə layihələrin dəstəklənməsində mümkün perspektivləri diqqətə çatdırıb.

• Publication date2026-04-09 17:29:00
The agreement was signed by Rovshan Ismayilov, Deputy Chairman of the Board of AERA, and Elnur Hasanov, Deputy Chairman of the Board of Bank Respublika OJSC.
During the signing ceremony, Rovshan Ismayilov talked about the Fund’s operational directions and stated that preferential loans will be issued through cooperation with banks to promote energy efficiency measures. He expressed his hope for the success of energy efficiency projects to be implemented in partnership with Bank Respublika.
Elnur Hasanov expressed interest in implementing energy efficiency measures through the opportunities created by the Fund. He also highlighted the perspectives for supporting projects in this field under the cooperation agreement.