• Publikasiya tarixi2026-04-09 11:24:00
Müqaviləni EMTA-nın İdarə Heyətinin sədri Samir Axundov və Kapital Bank ASC-nin İdarə Heyəti sədrinin müavini Fərid Hidayətzadə imzalayıblar.
Samir Axundov Fondun vəsaiti hesabına enerji effektivliyi üzrə tədbirlərin həyata keçirilməsinin təşviqi məqsədilə müvəkkil kredit təşkilatı vasitəsilə güzəştli kreditlərin verilməsinin nəzərdə tutulduğunu və bu məqsədilə ölkənin aparıcı bankları ilə əməkdaşlıq müqavilələrinin imzalandığını bildirib. “Kapital Bank”la 2018-ci ildən başlayaraq əməkdaşlığın olduğunu diqqətə çatdıran Samir Axundov Fondun fəaliyyəti çərçivəsində yeni istiqamətdə əməkdaşlığın da uğurlu olacağından əminlik ifadə edib.
Fərid Hidayətzadə, öz növbəsində, qarşılıqlı əlaqələrin inkişafından, o cümlədən enerji effektivliyi üzrə layihələrin həyata keçirilməsində gələcək əməkdaşlıqdan məmnunluğunu bildirib. O, Fondun vəsaiti hesabına veriləcək güzəştli kreditlərin enerji səmərəliliyi layihələrinin həyata keçirilməsi üçün yeni imkanlar yaradacağını və bu istiqamətdə əlaqələrin daha da inkişaf etdirilməsində maraqlı olduqlarını deyib. Fərid Hidayətzadə imzalanan müqavilənin əməkdaşlığın möhkəmləndirilməsinə töhfə verəcəyini qeyd edib.

• Publication date2026-04-09 11:24:00
The agreement was signed by Samir Akhundov, Chairman of the Board of AERA, and Farid Hidayatzade, Deputy Chairman of the Management Board of Kapital Bank.
Samir Akhundov stated that in order to promote the implementation of energy efficiency measures, preferential loans are planned to be issued from the Fund through authorized credit organizations, and cooperation agreements have been signed with the country’s leading banks for this purpose. Noting that cooperation with Kapital Bank has been ongoing since 2018, Samir Akhundov expressed confidence that cooperation in this new direction under the Fund’s activities will also be successful.
Farid Hidayatzade, in turn, expressed satisfaction with the development of mutual relations and upcoming cooperation for implementation of energy efficiency projects. He noted that the preferential loans provided from the Fund will create new opportunities for energy efficiency projects and emphasized interest in further developing ties in this direction. Farid Hidayatzade also highlighted that the signed agreement would contribute to strengthening of cooperation.