• Publikasiya tarixi2025-10-16 17:28:00
“Bakı KOB evi”ndə keçirilən tədbirdə KOBİA-nın Katibliyinin rəhbəri Elmar İsayev və EMTA-nın Enerji tənzimləmə və monitorinq departamentinin direktoru vəzifəsini icra edən Malik Muradzadə sahibkarların məlumatlandırılması məqsədilə müxtəlif qurumlarla birgə seminar və dəyirmi masaların təşkil edilməsinin əhəmiyyətini bildiriblər. Vurğulanıb ki, belə tədbirlər müvafiq sahədə görülən işlər, qanunvericiliyin tələbləri barədə sahibkarların məlumatlandırılması, dövlət qurumları ilə iş adamları arasında əməkdaşlığın inkişafı baxımından faydalıdır.
Sonra EMTA-nın Enerji tənzimləmə və monitorinq departamentinin Enerji monitorinqi sektorunun böyük mütəxəssisi Vüqar Həşimov “Agentlik tərəfindən göstərilən xidmətlər və elektrik şəbəkəsinə qoşulma qaydaları”, sözügedən departamentin Müayinə və texniki xidmətin monitorinqi sektorunun aparıcı mütəxəssisi Ağarza Əliyev “Qaz təchizatı sahəsində müayinə və texniki xidmətin həyata keçirilməsi, ixtisas attestatının verilməsi” mövzusunda təqdimatlarla çıxış ediblər.
Tədbirin sonunda sahibkarları maraqlandıran suallar cavablandırılıb, mövzular ətrafında geniş müzakirələr aparılıb.

• Publication date2025-10-16 17:28:00
At the event held at the Baku SMB House, Elmar Isayev, Head of the KOBIA Secretariat, and Malik Muradzade, Acting Director of the Energy Regulation and Monitoring Department of AERA, emphasized the importance of organizing joint seminars and roundtable discussions with various institutions to inform entrepreneurs. It was highlighted that such events are beneficial for raising awareness among entrepreneurs about the work being done in the relevant sector and the requirements of legislation, as well as for fostering collaboration between state institutions and entrepreneurs.
Afterwards, Vugar Hashimov, Senior Specialist of the Energy Monitoring Section of AERA’s Energy Regulation and Monitoring Department, delivered a presentation on “Services Provided by the Agency and Procedures for Connecting to the Power Grid”, while Agharza Aliyev, Lead Specialist of the Inspection and Technical Service Monitoring Section of the same department, presented on “Implementation of Inspection and Technical Services in the Gas Supply Sector, and Issuance of Specialist Certificates.”
At the end of the event, questions from entrepreneurs were answered, and broad discussions were held on the presented topics.