• Publikasiya tarixi2026-04-22 12:58:00
Müqaviləni EMTA-nın İdarə Heyətinin sədri Samir Axundov və “Premium Bank” ASC-nin İdarə Heyətinin sədri Fərhad Baxşəliyev imzalayıblar.
Samir Axundov Fondun fəaliyyəti barədə məlumat verərək, enerji effektivliyi üzrə tədbirlərin həyata keçirilməsinin təşviqi məqsədilə Fondun vəsaiti hesabına müvəkkil kredit təşkilatı vasitəsilə güzəştli kreditlərin verilməsinin nəzərdə tutulduğunu bildirib. O, bu məqsədilə indiyədək ölkənin on iki aparıcı bankı ilə əməkdaşlıq müqaviləsinin imzalandığını deyərək, bu istiqamətdə “Premium Bank” ASC ilə əməkdaşlığın da uğurlu olacağına əmin olduğunu qeyd edib.
Fərhad Baxşəliyev bankın fəaliyyətindən danışaraq, öz növbəsində, qarşılıqlı əlaqələrin inkişafından söz açıb. O, Fondun vəsaiti hesabına veriləcək güzəştli kreditlərin enerji effektivliyi üzrə layihələrin həyata keçirilməsinə, eləcə də imzalanan müqavilənin tərəflər arasında əməkdaşlığın möhkəmləndirilməsinə öz töhfəsini  verəcəyinə inamını ifadə edib.

• Publication date2026-04-22 12:58:00
The agreement was signed by Samir Akhundov, Chairman of the Board of AERA, and Farhad Bakhshaliyev, Chairman of the Board of Premium Bank OJSC.
Informing about the Fund’s activities, Samir Akhundov noted that the issuance of preferential loans through authorized credit institutions is intended to promote the implementation of energy efficiency measures. He stated that cooperation agreements have already been signed with 12 leading banks in the country, and expressed confidence that the cooperation with Premium Bank OJSC in this direction will be successful.
Farhad Bakhshaliyev, in turn, spoke about the Bank’s activities and the development of mutual relations. He expressed confidence that the preferential loans to be provided from the Fund would contribute to the energy efficiency projects and that the signed agreement would help strengthen cooperation between the parties.