• Publikasiya tarixi2026-04-09 15:44:00
Müqaviləni EMTA-nın İdarə Heyətinin sədr müavini Rövşən İsmayılov və “Rabitəbank” ASC-nin İdarə Heyəti sədrinin birinci müavini Orhan Gültekin imzalayıblar.
Rövşən İsmayılov bildirib ki, banklarla əməkdaşlıq vasitəsilə Fondun vəsaiti hesabına enerji effektivliyi üzrə tədbirlərin həyata keçirilməsinin təşviqi məqsədilə veriləcək güzəştli kreditlər enerji səmərəliliyi layihələrini həyata keçirənlər üçün olduqca əlverişlidir.
Orhan Gültekin Fondun yaratdığı imkanlar hesabına enerji effektivliyi üzrə tədbirləri hədəfləyən layihələrin həyata keçirilməsinin və bu istiqamətdə əməkdaşlığın gələcək perspektivlərinin olduğunu vurğulayıb.

• Publication date2026-04-09 15:44:00
The agreement was signed by Rovshan Ismayilov, Deputy Chairman of the Board of AERA, and Orhan Gültekin, First Deputy Chairman of the Board of Rabitabank OJSC.
Rovshan Ismayilov stated that the preferential loans, which will be provided from the Fund through cooperation with banks, are highly beneficial for those implementing energy efficiency projects.
Orhan Gültekin emphasized that the opportunities created by the Fund provide strong future prospects for cooperation and for implementation of projects targeting energy efficiency measures.