• Publikasiya tarixi2026-04-10 10:00:00
Müqaviləni EMTA-nın İdarə Heyəti sədrinin müavini Rövşən İsmayılov və “TuranBank” ASC-nin İdarə Heyətinin sədri Orxan Qarayev imzalayıblar.
Rövşən İsmayılov Fond barədə məlumat verərək, enerji effektivliyi üzrə tədbirlərin həyata keçirilməsinin müasir dövrdə əhəmiyyətini qeyd edib. Ölkənin aparıcı bankları ilə əməkdaşlıq müqavilələrinin imzalandığını diqqətə çatdıraraq o, bu çərçivədə əməkdaşlığın gələcək perspektiv imkanlarını vurğulayıb.
Orxan Qarayev “TuranBank”ın fəaliyyəti haqqında danışaraq, bankın geniş filial şəbəkəsinin olduğunu bildirib. O, bankın müxtəlif yerli və beynəlxalq fondlarla əməkdaşlığının olduğunu qeyd edərək, bu sahədəki təcrübədən söz açıb. Eyni zamanda, Enerji effektivliyi fondu ilə əməkdaşlıqda enerji səmərəliliyi layihələrinin həyata keçirilməsi üçün yeni imkanlar açılacağını bildirib.

• Publication date2026-04-10 10:00:00
The agreement was signed by Rovshan Ismayilov, Deputy Chairman of the Board of AERA, and Orkhan Garayev, Chairman of the Management Board of TuranBank OJSC.
Providing information about the Fund, Rovshan Ismayilov highlighted the modern-day significance of implementing energy efficiency measures. He pointed out that cooperation agreements have been signed with the country’s leading banks, and emphasized the future prospects and opportunities for partnership within this framework.
Speaking about the activities of TuranBank, Orkhan Garayev noted that the bank possesses an extensive branch network. Saying that TuranBank cooperates with various local and international funds, he pointed to the bank’s experience in this field. At the same time, he stated that the collaboration with the Energy Efficiency Fund will open new opportunities for the implementation of energy efficiency projects.