Energetika Nazirliyi, EMTA və ADNSU-nun tələbələri ilə onlayn görüş keçirilib
Bu gün Energetika Nazirliyi, Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyi (EMTA) və Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin (ADNSU) Energetika fakültəsinin 1-4-cü kurs tələbələri ilə onlayn görüş keçirilib.
100-ə yaxın tələbənin qatıldığı görüşdə Energetika Nazirliyi və EMTA-nın mətbuat katibləri Cahid Mikayılov və Günel Əhmədova qurumların əsas fəaliyyət istiqamətləri, yeniliklər, energetika, bərpaolunan enerji, eləcə də enerji tənzimləmə sahəsində prioritet istiqamətlər barədə ətraflı məlumat veriblər.
Onlayn görüşdə energetika sahəsində təhsil alan tələbələrin məlumatlılığının artırılması prosesinə dəstək vermək məqsədilə Energetika Nazirliyinin və EMTA-nın internet resurslarından səmərəli istifadəyə diqqət çəkilib, müvafiq sahə üzrə məlumatların əlçatanlığı ətraflı müzakirə olunub.
Bundan başqa, tələbələrə hər iki qurumun sosial media səhifələrində energetika və enerji tənzimləmə sahələrinə aid mütəmadi yerləşdirilən məlumatların faydalılığından danışılıb, bu məlumatların energetika sahəsində təhsil alan tələbələrin bilik və bacarıqlarının artırılmasında, ixtisas seçimində və intellektual potensialının gücləndirilməsində vacibliyi vurğulanıb.
Tələbələrin müvafiq sahə üzrə məlumatlılıq səviyyələrinin artırılmasına töhfə vermək məqsədilə mütəmadi informasiya mübadiləsi aparılmasının zərurililiyi vurğulanıb.
Zoom platforması vasitəsilə baş tutan görüş tələbələri maraqlandıran sualların cavablandırılması ilə yekunlaşıb.

The Ministry of Energy and AERA held an online meeting with students of ADNSU
Today, an online meeting was held with the Ministry of Energy, the Energy Regulatory Agency (AERA) and 1-4 year students of the Energy Faculty of the Azerbaijan State University of Oil and Industry (ADNSU).
At the meeting attended by about 100 students, the press secretaries of the Ministry of Energy and AERA Jahid Mikayilov and Gunel Ahmadova gave detailed information about the main activities of the agencies, innovations, energy, renewable energy, as well as priorities in energy regulation.
The online meeting focused on the effective use of Internet resources of the Ministry of Energy and AERA to support the process of raising awareness of students studying in the field of energy and discussed in detail the availability of information in the relevant field.
In addition, students were told about the usefulness of information regularly posted on the social media pages of both institutions in the field of energy and energy regulation, emphasizing the importance of this information in increasing the knowledge and skills of students studying in energy, career choice and intellectual capacity.
They highlighted the need for regular exchange of information in order to contribute to raising the level of awareness of students in the relevant field.