Bu gün Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Samir Axundov birbaşa telefon rabitəsi ilə vətəndaş qəbulu keçirib. Telefon söhbəti zamanı vətəndaşın müraciəti dinlənilib və qanunvericiliyin tələblərinə uyğun olaraq məsələyə baxılması vətəndaşın diqqətinə çatdırılıb.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Respublikasında koronavirus (COVİD-19) pandemiyası ilə əlaqədar, Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 29.05.2020-ci il tarixli 189 və 190 nömrəli qərarlarına uyğun olaraq, Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyində vətəndaşların qrup və fərdi şəkildə qəbulları və ya yerlərdə vətəndaşların səyyar qəbulları keçirilmir. Bununla əlaqədar, müraciətlərin fasiləsiz qəbulu müvəqqəti olaraq onlayn rejimdə videokonfrans və telefon rabitəsi vasitəsilə həyata keçirilir.

• Publication date2020-07-08 16:40:00
Today the Chairman of the Board of the Azerbaijan Energy Regulatory Agency Samir Akhundov has conducted pre-booked citizen appointment by phone. During the phone interaction, the citizen has expressed his concerns and asked questions. The Chairman of the Board has stated that all raised issues will be reviewed and solved in line with the legislation.
In line with the decisions №189 and 190 made by the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan on 29 May 2020, due to the lockdown during the coronavirus pandemic, all face to face citizen appointments at Azerbaijan Energy Regulatory Agency and its offices are now suspended. Instead of this, the Agency accepts consumer enquires via online appointments, video and telephone conference calls and responds them by email.