• Publikasiya tarixi2025-10-24 21:03:00
Avropa İttifaqının "EU4Energy" layihəsinin 2-ci fazası çərçivəsində Azərbaycan Respublikasının Energetika Nazirliyi, Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyi (EMTA) və Avropa Enerji Tənzimləyiciləri Şurasının (CEER) birgə təşkilatçılığı ilə 23-24 oktyabrda media nümayəndələri üçün seminar keçirilib.
Media seminarında iştirakçılara ictimaiyyətin məlumatlandırılması və enerji siyasətlərində şəffaflığın artırılmasında medianın rolu barədə geniş məlumat verilib. Yerli və beynəlxalq ekspertlər enerji sektorunun üzləşdiyi əsas çətinliklər və bu çətinlikləri aradan qaldırmaq üçün nəzərdə tutulmuş tədbirlərlə bağlı təcrübələrini iştirakçılarla bölüşüb.
Seminarın gedişində enerji tənzimlənməsinin ən vacib aspektləri, o cümlədən enerji sektorunun strukturu, tariflərin müəyyən edilməsi, xidmət keyfiyyəti və enerji səmərəliliyi üzrə araşdırmalar ilə yanaşı, Aİ-nin qabaqcıl təcrübələri nəzərdən keçirilib.
Tədbirdə həmçinin səmərəli kommunikasiyanın təmin olunması üçün enerji mütəxəssisləri, dövlət qurumları və media arasında sıx əməkdaşlığın zəruriliyi vurğulanıb.

• Publication date2025-10-24 21:03:00
On October 23-24, a seminar for media representatives was held within the framework of the European Union’s EU4Energy Phase II Programme, jointly organized by the Ministry of Energy of the Republic of Azerbaijan, the Azerbaijan Energy Regulatory Agency (AERA), and the Council of European Energy Regulators (CEER).
The seminar participants were provided with comprehensive information on the media’s role in informing the public and increasing transparency in energy policies. Local and international experts shared their experiences with participants on key challenges facing the energy sector and the measures envisaged to address them.
The seminar reviewed the most important aspects of energy regulation, including the energy sector’s structure, tariff setting, service quality, energy efficiency research, and EU best practices.
The event also underscored the importance of close cooperation between energy experts, government bodies, and the media to ensure effective communication.