Qəbələ və Şəki rayonlarında yerləşən “ASAN xidmət” mərkəzində elektrik təchizatı şəbəkəsinə qoşulmanın sadələşdirilməsi üzrə Texniki Şura yaradılıb
• Publikasiya tarixi2019-12-18 03:00:00
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 4 aprel 2017-ci il tarixli 1313 nömrəli Fərmanına uyğun olaraq, Qəbələ və Şəki rayonlarında yerləşən “ASAN xidmət” mərkəzlərində Texniki Şura fəaliyyətə başlayıb. Texniki Şuraların əsas fəaliyyəti bölgələrdə kiçik və orta sahibkarlıq obyektlərinin elektrik təchizatı şəbəkəsinə qoşulması proseslərinin daha da sadələşdirilməsindən ibarətdir.
Qeyd edək ki, 2019-cu ildə Azərbaycanın paytaxt və regionlarındakı 12 “ASAN Kommunal” və "ASAN xidmət" mərkəzlərində yaradılmış Texniki Şuraların fəaliyyəti tam şəkildə təmin olunub. Bunlar 1 saylı “ASAN Kommunal”, 2 saylı “ASAN Kommunal”, Sumqayıt "ASAN xidmət", Gəncə "ASAN xidmət", Sabirabad "ASAN xidmət", İmişli "ASAN xidmət", Masallı "ASAN xidmət", Quba "ASAN xidmət", Bərdə "ASAN xidmət", Mingəçevir "ASAN xidmət", Qəbələ "ASAN xidmət" və Şəki "ASAN xidmət" mərkəzlərində yaradılan Texniki Şuralardır.
Bu tədbirlər Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 4 aprel 2017-ci il tarixli 1313 nömrəli Fərmanına uyğun olaraq “ASAN Kommunal” və “ASAN xidmət” mərkəzlərində mövcud Texniki Şuraların tərkibində dəyişikliklər edilməsi və yeni Texniki Şuraların formalaşdırılması haqqında Azərbaycanın Energetika naziri Pərviz Şahbazovun 22 iyul 2019 tarixli Əmri ilə təsdiq olunub.

Technical Councils to open at the Qabala and Shaki ASAN Services
In accordance with the Presidential Decree №1313 dated back to the 4th of April, 2017, Technical Councils started to operate at the ASAN Services located in the Qabala and Shaki regions of Azerbaijan.
The number of Technical Councils currently operated in the country is 12.
The Baku ASAN Utilities №1 and №2, as wells as the Sumgayit ASAN Service, the Ganja ASAN Service, the Sabirabad ASAN Service, the Imishly ASAN Service,  the Barda ASAN Service, the Mingachevir ASAN Service, the Masally ASAN Service and the Guba ASAN Service have already started to provide services to simplify electricity supply for entrepreneurs.
The Technical Council are created to simplify electricity supply for small and medium-sized enterprises.
These measures have been approved with the Order “On reformation of existing technical councils and arrangement of new councils at ASAN Utilities and ASAN Service centers” signed by the Minister of Energy of the Republic of Azerbaijan Mr. Parviz Shahbazov on the 22nd of July 2019, in accordance with the relevant Presidential Order.