Texniki Şuranın növbəti iclası keçirilib
16 avqust 2019-cu il tarixində 1 saylı “Asan Kommunal” mərkəzində sahibkarların mövcud və ya inşa ediləcək tikinti obyektlərinin elektrik enerjisi ilə təchizatı prosedurunun sadələşdirilməsi məqsədilə yaradılmış Texniki Şuranın tərkib heyətinin növbəti iclası keçirilib. İclasda 1 saylı “ASAN Kommunal”, 2 saylı “ASAN Kommunal”, Sumqayıt “ASAN xidmət” və Gəncə “ASAN xidmət” mərkəzlərində fəaliyyət göstərən texniki şuraların üzvləri iştirak ediblər.
Enerji Məsələlərini Tənzimləmə Agentliyinin (EMTA) “Enerji tənzimləmə və monitorinq” departamentinin direktoru Pərviz Əliyev iclası giriş sözü ilə açaraq ölkə Prezidentinin rəhbərliyi ilə son illərdə energetika sahəsində əldə olunan uğurlu nailiyyətlərdən söz açıb, bu sahədə aparılan əsaslı islahatları diqqətə çatdırıb. Eyni zamanda, iclasda gündəlikdə duran məsələlər müzakirə olunub və Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2017-ci il 4 aprel tarixli, 1313 nömrəli Fərmanından irəli gələn məsələlərin həlli istiqamətində bir sıra qərarlar qəbul edilib.
Bundan əlavə, iclasda Azərbaycan Respublikasının Energetika naziri Pərviz Şahbazovun əmri ilə yaradılmış texniki şuraların fəaliyyətinin təşkil olunması istiqamətində müzakirələr aparılıb və müvafiq göstərişlər verilib. Daha sonra Texniki Şuranın üzvlərinə ayrı-ayrılıqda söz verilib və gündəlikdəki məsələlərə dair təkliflər dinlənilib.

Technical Council to simplify electricity supply gathered for a next meeting
On 16 August 2019, the Technical Council to simplify electricity supply for existing and planned constructions to be built by entrepreneurs gathered at the ASAN Kommunal №1. The members of the technical councils operating at the Baku ASAN Kommunal services №1 and №2, as wells as the Sumgayit ASAN Service and the Ganja ASAN Service took part at the meeting.
The Head of the Energy Regulation and Monitoring Department at the Azerbaijan Energy Regulatory Agency (AERA) Parviz Aliyev gave a welcome speech and expressed his sincere greetings to all the participants. He talked about achievements in the field of energy reached over the course of the last years by the guidance of the President of the Republic of Azerbaijan and addressed comprehensive reforms. At the same time, after the discussion of the agenda members made a number of decisions to solve tasks originated from the Presidential Decree №1313 dated back to the 4 April 2017.
Besides this, during the meeting participants discussed the arrangement of technical councils established in accordance with the relevant order signed by the Ministry of Energy Parviz Shahbazov. Then, the members personally shared their opinions by providing the required proposals.